Szkoła

Konkurs "Ocalić od zapomnienia"

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej XVIII edycji Konkursu Powiatowego „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”.

Na terenie gmin Milanówka, Grodziska Mazowieckiego, Brwinowa, Podkowy Leśnej, Nadarzyna i innych gmin Mazowsza jest wiele zaniedbanych, czasem wręcz zrujnowanych obiektów architektury. Zdewastowane przez ludzi – zachowały jeszcze ślady urody. Inne, opuszczone przez użytkowników, zostały wzięte we władanie przez przyrodę. Utrwalmy te miejsca, namalujmy je, opiszmy. Zwróćmy na nie uwagę, póki jeszcze istnieją – a może przyczynimy się do ich ocalenia.

Warto także pamiętać o „Wielkich Zapomnianych”, ludziach, którzy przez swoje działania, czyny i postawy wzbogacili naszą Małą Ojczyznę. Żyją między nami lub odeszli, skromni bohaterowie, których ślady pozostają w pamięci ludzkiej. Należy je utrwalić i przekazać, by nie uległy zapomnieniu.

W tym roku czekamy na prace uczniów z klas IV-VIII Szkoły Podstawowej. Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach: praca plastyczna, tekst literacki i prezentacja multimedialna. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w dołączonym Regulaminie oraz w Instrukcji składania prac.

Informujemy, że termin nadsyłania prac to 24.04.2020, a rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w maju.

W związku ze wyjatkowa sytuacją epidemiczną - w tym roku dostosowujemy formę konkursu do warunków w jakich pracujemy. Wydłużamy okres nadsyłania prac na konkurs. Prace należy nadsyłać do szkoły do końca maja. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku czerwca. Wyniki zostanę przesłane bezpośrednio do szkół. Nagrody zostana wysłane pocztą. W tym roku nie planujemy uroczystej gali. 

Zapraszamy do współpracy!

Koordynatorki konkursu

Dorota Montwiłło i Ludmiła Wdowiak Żerańska

Copyright © 2012 Prywatna Szkoła Podstawowa w Milanówku