Gra

Gra

"Uroki Milanówka"

Witamy na stronie dedykowanej rodzinnej grze planszowej Uroki Milanówka!

W tym miejscu, po wyprodukowaniu gry pudełkowej, znajdziecie opisy do ilustracji i pytań znajdujących się na kartach gry.

Do tego czasu zapraszamy na ogólną stronę dotyczącą gry.

Zachęcamy do wsparcia Projektu.

Opis idei

Milanówek ze swoją historią, architekturą i przyrodą to wyjątkowe miejsce na mapie polskich miast. Chcąc podzielić się naszym uczuciem do Milanówka z osobami, które tu jeszcze nie gościły lub nieco przywykły do miejsca, w którym żyją na co dzień, chcemy wydać grę planszową promującą uroki Milanówka, która poprzez zabawę zapozna graczy z historią i wiedzą o dzisiejszych atrakcjach Milanówka. Wydanie gry pozwoli również zaznaczyć w historii 15. rocznicę powołania do życia Prywatnej Szkoły Podstawowej przy ul. Brzozowej 1 w Milanówku, będącej inicjatorem Projektu.

W pierwszej kolejności przeprowadzone zostały w szkole warsztaty tworzenia gier planszowych, w trakcie których dzieci zapoznały się z najciekawszymi nowoczesnymi grami planszowymi, po czym, wraz z Piotrem Siłką - jednym z autorów współczesnych gier planszowych, stworzyły koncepcję gry o Milanówku.

Celem gry jest przedstawienie zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym najistotniejszych i najciekawszych tematów związanych z miastem, dzięki czemu w atrakcyjny sposób przez lata będzie ona opowiadała osobom z niej korzystającym o losach Milanówka.

Dzieci współuczestniczyły w tworzeniu gry również jeśli chodzi o grafikę. Po zakończeniu przeprowadzanego w szkole konkursu na ilustracje do gry, na kartach zamieszczono zwycięskie rysunki uczniów.

By aktywować lokalną społeczność, zaangażowani w opracowanie merytoryczne nauczyciele konsultowali swoje pomysły z mieszkańcami Milanówka, a w testach gry brali udział m.in. uczniowie gimnazjum przy ul. Brzozowej w Milanówku.

 

Aktualnie:

  

Za nami pierwszy etap wydawania gry. W wyniku współpracy z Urzędem Miejskim Milanówek wydrukowane zostały dwa wielkoformatowe egzemplarze gry. Chętnych chcących zagrać w Uroki Milanówka zapraszamy na festyn, który odbędzie się w sobotę 21.05.2016 r. w godzinach 11.00-13.00 na terenie Prywatnej Szkoły Podstawowej w Milanówku przy ul. Brzozowej 1.

Przed nami teraz wielkie wyzwanie - wyprodukowanie pudełkowej wersji gry. Ze wstępnym wydrukiem tej wersji również będzie można zapoznać się podczas festynu. Mamy też dobrą wiadomość dla tych wszystkich, którzy będą chcieli posiadać grę na własność. Podczas festynu (i nie tylko!) istnieje możliwość zakupu gry w przedsprzedaży!!! lub wsparcia Projektu w inny sposób, do czego zachęcamy i za co serdecznie z góry dziękujemy!

 

O grze:

Gracze wcielają się w rolę turystów zwiedzających i poznających uroki Milanówka. Przemieszczając się po szlakach łączących najbardziej charakterystyczne miejsca miasta, gracze znajdują widokówki i krówki z Milanówka.

 

Cel gry:

Zwycięzcą zostaje gracz, który za zebrane widokówki i krówki zdobędzie największą liczbę punktów.

 

Liczba graczy: 2-5

Wiek graczy: od 6 lat

Orientacyjny czas rozgrywki: 30 min

 

Elementy gry:

1 plansza

5 pionków graczy

100 krówek

1 żeton gracza rozpoczynającego – herb Milanówka

1 żeton rund

40 kart widokówek

5 kart plecaków

5 kart kolejności

5 kart postaci

25 kart pytań

1 instrukcja

 

Zamawiający:

 

Gra powstaje we współpracy z Prywatną Szkołą Podstawową w Milanówku. Poza dobrą zabawą gra ma zainteresować graczy wiadomościami i ciekawostkami dotyczącymi Milanówka.


 

Autorzy:

Koncepcja gry:

Piotr Siłka

Nauczyciele i Uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej w Milanówku

 

Opracowanie graficzne:

Grzegorz Mikulski

Uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej w Milanówku

 

Opracowanie merytoryczne:

Pracownicy Prywatnej Szkoły Podstawowej w Milanówku

 

Testy:

Za wspólne testowe granie i wiele sugestii autorzy oraz wydawca dziękują uczniom Gimnazjum Społecznego Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego.

 

Link do strony producenta gry

Copyright © 2012 Prywatna Szkoła Podstawowa w Milanówku