Dla Rodzica i Ucznia

Zajęcia pozalekcyjne 2019/2020

W drugim tygodniu edukacji zostanie przesłana do Rodziców lista zajęć dodatkowych obowiązujących w tym roku szkolnym

Podstawowym zadaniem szkoły jest edukacja. Ale czy edukacja to tylko obowiązkowe zajęcia lekcyjne? Najchętniej uczymy się tego, co nas interesuje. Milanowska Prywatna Szkoła Podstawowa chce rozwijać i rozwija pasje swoich uczniów. Pomaga również w poszukiwaniu zainteresowań i poszerzaniu horyzontów. Nic tak nie rozwija i nie uczy jak czas spędzony w grupie osób o tych samych zainteresowaniach, stąd uczniowie naszej szkoły spędzają czas po lekcjach w sposób kreatywny.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą zajęć dodatkowych, które oferuje nasza placówka. Zajęcia odbywają się na terenie szkoły oraz poza nią. Prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli i trenerów. Ich tematyka, sposób prowadzenia oraz poziom zawsze dostosowany jest do grupy wiekowej, do której są kierowane. Przedstawiamy krótką charakterystykę niektórych z oferowanych przez szkołę zajęć.

 

ZAJĘCIA SPORTOWE

JUDO -  sztuki walki to jeden z tych sportów, które pozytywnie wpływają na rozwój motoryczny dzieci.  To trudny, ale niezmiernie ciekawy sport, który kształtuje zręczność, wytrzymałość i szybkość, ale także orientację przestrzenną i koordynację ruchową. Na zajęciach dzieci pod okiem instruktora poznają nie tylko tajniki tej sztuki walki, ale również uczą się wzajemnego szacunku, wytrwałości i odpowiedzialności. Zajęcia prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania.

 

TRENING FUNKCJONALNY, GIMNASTYKA SPORTOWA - dzięki współpracy z Klubem Sportowym Grafit dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach sportowych prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów przy użyciu profesjonalnego sprzętu sportowego. Trening funkcjonalny wzmacnia mięśnie, gibkość ciała i koordynację poprzez wykonywanie ćwiczeń „naśladujących” nasze codzienne czynności. Gimnastyka sportowa kształtuje równowagę, koordynację i siłę, ucząc przy tym koncentracji.

 

NAUKA I DOSKONALENIE PŁYWANIA -  nasi uczniowie korzystają w ramach zajęć dodatkowych z pływalni w Grodzisku Mazowieckim i w Pruszkowie. Pod okiem trenerów pływania uczą się lub doskonalą style i techniki. Pływanie korzystnie oddziałuje na postawę ciała i koryguje jej wady.

 

TANIEC Z FLAGAMI- zajęcia, które wspomagają rozwój motoryki, koordynacji, a są przy tym niezmiernie ciekawe i widowiskowe.  Dzieciaki pod okiem trenera ćwiczą choreografie, ucząc się przy tym współpracy. Często ich występy dopełniają szkolne uroczystości.

 

 

ZAJĘCIA WOKALNE

Zajęcia te cieszą się dużą popularnością. Dzieci, pod okiem nauczyciela muzyki, spotykają się przy pianinie, by ćwiczyć technikę, emisję głosu, dykcję i wreszcie, by wspólnie pośpiewać i pobawić się muzyką, tworząc nowe interpretacje.

 

MŁODY ODKRYWCA

Czyli zajęcia naukowe, łączące w sobie zagadnienia z chemii, fizyki, biologii i chyba odrobiny magii! Młody odkrywca to zajęciach, na których już nawet najmłodsi ocierają się o ścisłe dziedziny nauki, robiąc niesamowite doświadczenia, czy tworząc na przykład swój własny odświeżacz powietrza.

 

ZAJĘCIA PRZYRODNICZE

Zagadnienia z pogranicza fizyki, chemii i biologii doświadczone, a potem nazwane- takie są zajęcia przyrodnicze. Dzieci poznają procesy i zjawiska- przeprowadzając doświadczenia i eksperymenty, by potem z pomocą nauczyciela wyciągnąć odpowiednie wnioski i od praktyki przejść do teorii, niejednokrotnie wykraczającej poziomem poza szkołę podstawową.

 

CERAMIKA

Zajęcia manualne, podczas których, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, glina w rękach dzieci ożywa i zmienia się w to, co tylko podpowiada dziecięca wyobraźnia.  Uczestnicy zajęć uczą się technik, projektują i realizują swoje pomysły przy wsparciu prowadzącej zajęcia.  To dobra forma pracy, która ćwiczy zdolności manualne.

 

SZACHY I STRATEGICZNE GRY PLANSZOWE

Zajęcia, które kształtują twórczą aktywność dzieci, wspomagając przy tym kształtowanie cech osobowości.  To tu dzieciaki uczą się logicznego myślenia, ćwiczą cierpliwość, pamięć czy  koncentrację. 

 

ROBOTYKA

Jak zbudować robota? Nie ma nic prostszego. Tak zapewne odpowiedzieliby uczestnicy zajęć z robotyki. Zajęcia te rozwijają kompetencje zarówno informatyczne jak i techniczne. Kształtują twórcze myślenie i wyobraźnię przestrzenną i przede wszystkim są aktywną formą nauki pomagającą zrozumieć lepiej zagadnienia z matematyki czy fizyki.

Copyright © 2012 Prywatna Szkoła Podstawowa w Milanówku