Uroczysta Gala Konkursu Kangur Matematyczny

Konkurs Kangur Matematyczny jest organizowany w Polsce od 1992 roku, bierze w nim udział ponad 300 000 uczniów, najmłodsi z drugiej klasy szkoły podstawowej, a najstarsi z klasy maturalnej. Najlepsi dostają wyróżnienie, ci jeszcze lepsi mają wynik bardzo dobry, a najlepsi z najlepszych uzyskują tytuł laureata. W tym roku Natalia z klasy 4 została laureatem. Była wśród 131 osób z klas 4, które rozwiązały wszystkie zadania bezbłędnie (na 69 000 startujących).

Dla wszystkich laureatów z okręgu warszawskiego (około 100 osób) odbyło się uroczyste zakończenie konkursu. W nowoczesnym budynku Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej najpierw czekał mały poczęstunek. Potem laureaci z rodzicami i nauczycielami wysłuchali wykładu o tym, że matematyka przydaje się w różnych dziedzinach życia, a sztuczek karcianych to już się bez niej zupełnie nie da zrobić. Bo te sztuczki mają oczywiście dużo wspólnego z tak mądrymi pojęciami jak silnia i niezmienniki... Na koniec każdy laureat otrzymał dyplom i bon prezentowy do Empiku o wartości kilkuset złotych. Naprawdę warto poznawać matematykę!

Natalii raz jeszcze gratulujemy. Cieszymy się także z wyniku Bruna (wyróżnienie, był wśród 750 najlepszych z klas 5) i Adama (wyróżnienie, był wśród 3000 najlepszych z klas 7).