Spotkanie z synem Rotmistrza Witolda Pileckiego

Po powrocie z upalnej majówki nasi uczniowie mieli szczególną okazje poznać syna Rotmistrza Witolda Pileckiego. Już wcześniej naszym uczniom przybliżyliśmy postać rotmistrza – świadka i bohatera wielu istotnych, heroicznych i tragicznych wydarzeń naszej historii. Uczniowie mogli poznać tą wyjątkową postać z innej perspektywy. Syn Rotmistrza pan Andrzej w barwnych i ciepłych słowach opowiadał wspomnienia z dzieciństwa spędzonego w rodzinnym domu z ojcem. Usłyszeliśmy o pasjach i zainteresowaniach Rotmistrza. Dowiedzieliśmy się, że bohater wojenny to społecznik, który dla ludności wiejskiej utworzył Ochotniczą Straż Pożarną, pokazywał nowoczesne uprawy roli, propagował nauczanie wśród chłopów, zwłaszcza, że jego ukochana żona była nauczycielką. Pan Andrzej zdradzał nam jakie wartości wpoił jemu i jego siostrze ojciec, nadrzędna wartość to uczciwość, ale także pracowitość, szacunek do drugiego człowieka i oczywiście umiłowanie ojczyzny!