08.12.2017

Spotkanie z Markiem Kamińskim i Katarzyną Stachowicz-Gacek w naszej szkole

Spotkanie z Markiem Kamińskim i Katarzyną Stachowicz-Gacek w naszej szkole!!! 7 grudnia mieliśmy okazję gościć w naszej szkole niezwykle ciekawe osoby. Odwiedził nas Marek Kamiński – znany podróżnik, zdobywca obu biegunów, przedsiębiorca, społecznik oraz pisarz. Towarzyszyła mu pani Katarzyna Stachowicz-Gacek, pisarka i scenarzystka, z którą współpracował przy książce dla dzieci i młodzieży „Marek i czaszka jaguara”. Nasze spotkanie toczyło się wokół tej właśnie książki, nie mogło jednak zabraknąć tematów związanych z innymi osiągnięciami naszych gości. Pani Katarzyna będzie jeszcze naszym gościem, dlatego na spotkaniu najwięcej pytań mieliśmy do pana Marka.

Zorganizowaliśmy dwa spotkania. Uczniowie młodsi z klas I-II mieli okazję poznać słynnego podróżnika i posłuchać o książkach, które współtworzył dla dzieci. W spotkaniu z uczniami klas III-VII to sami uczniowie, przedstawiciele kółka dziennikarskiego zadawali Markowi Kamińskiemu pytania. Publiczność też miała okazję. Wywiad z Markiem Kamińskim ukaże się w grudniowym numerze naszej szkolnej gazetki. Podróżnik opowiedział nam o procesie powstawania książki, a także o swoich wieloletnich podróżach. Nie zabrakło czasu na rozmowę o tym, co dla polarnika jest w życiu ważne i za kim tęskni, kiedy wybiera się w kolejną, niebezpieczną podróż. Pan Marek dostał od nas kilka pamiątek z Milanówka, w tym grę "Uroki Milanówka" współtworzoną przez naszych uczniów i nauczycieli. Po spotkaniu Marek Kamiński podpisywał książki, które uczniowie mieli okazję kupić. Spotkanie dostarczyło nam wielu wrażeń, było bardzo inspirujące i pewnie w niejednym uczniu rozbudziło chęć podróżowania.