07.05.2020

Spotkanie z autorem książek - Marcinem Koziołem

W kalendarzu naszej szkoły co roku widnieje ważne wydarzenie - spotkanie autora książek z uczniami. W ostatnich latach gościliśmy Marka Kamińskiego, znanego podróżnika, współautora książki "Marek na tropie jaguara", Katarzynę Gacek - autorkę dziecięcych kryminałów z serii "Supercepcja". W tym roku klasy II i III wzięły udział w spotkaniu z autorem książek dla dzieci i młodzieży - Marcinem Koziołem. Było to oczywiście spotkanie online, realizowane z pokoju, a raczej ze studia autora. Pan Marcin opowiedział o swojej twórczości. Pokazał napisane przez siebie książki - serię detektywistyczną „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej kontynuację „Tajemnica przeklętej harfy”. Miłość do koni przedstawił w serii "Stajnia pod tęczą" - (współautorką jest Katarzyną Dowbor). Godzinne spotkanie poświęcone było przede wszystkim wombatom, ponieważ główny bohater kolejnej serii jest przedstawicielem tego mało znanego gatunku zwierząt. "Wombat Maksymilian..."– to seria nagradzanych powieści podróżniczych dla dzieci z elementami edukacyjnymi i interaktywnymi. Pan Marcin w bardzo ciekawy sposób przybliżył uczniom życie i zwyczaje wombatów, opowiedział wiele ciekawostek podróżniczych, ponieważ sam jest też podróżnikiem i zwiedził ponad 50 krajów. Spotkanie było prowadzone w formie transmisji multimedialnej, dzieci oglądały filmiki i zdjęcia, miały możliwość zabrania głosu poprzez ankietę i na czacie. Spotkanie było bardzo wartościowe, ciekawe, a oprócz rozbudzania czytelnictwa, uczniowie zdobyli nowe wiadomości.

Anna Jeżak, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej