Przedstawienie klasy II A „Szewczyk Dratewka”

Uczniowie klasy II A 17 maja 2017 r. na chwilę zamienili szkolną stołówkę w teatr. Wykorzystując omawiane na lekcji tematy związane z teatrem, przedstawili przygotowywaną przez siebie sztukę pt.: „Szewczyk Dratewka” pod kierunkiem Pani Agnieszki Godlewskiej.

Sztukę obejrzały przedszkolaki i dzieci klas I-III. Klasa II A bardzo mocno przeżywała swój występ. Uczniowie bardzo długo i rzetelnie się do niego przygotowywali tak, by widzom sztuka się spodobała. Sami budowali scenografię i mieli masę różnych pomysłów, które wykorzystali w przedstawieniu. Świetnie się razem bawili i pracowali.

W tworzeniu dekoracji uczniowie z Panią Agnieszką pracowali edukacją przez ruch, omawiając różne tematy klasy drugiej, jednocześnie utrwalając poznane wiadomości. Uczniowie przy dekoracji wykorzystali też swoje umiejętności w składaniu origami. Zaprezentowali również umiejętność gry na flażolecie, który podkreślał odgrywaną kolejną scenę. Sami przygotowali zaproszenia. Cała klasa bardzo cieszyła się, że wszystko wyszło

i że dali radę a cel został raczej osiągnięty. Publiczność na koniec nagrodziła grę aktorów gromkimi brawami. Przed klasą kolejny występ dla rodziców.