25.02.2019

Naukowa konferencja w klasie II A

Aura za oknem zimowa. Zgodna z tematyką konferencji naukowej, która odbyła się w naszej Szkole. Na jeden dzień klasa 2A zmieniła się w Uniwersytet Nauk Polarnych. Każdy z uczniów, skrzętnie przygotowany, podzielił się z innymi informacjami o Antarktydzie. I nie była to zwykła prezentacja! Uczniowie klasy 2A stali się elegancko ubranymi uczonymi z przybranymi nazwiskami i tytułami naukowymi. Każdy został specjalistą w zupełnie innej dziedzinie. Dlatego też mogliśmy poznać położenie, klimat, roślinność i zwierzęta występujące na Biegunie Południowym oraz mnóstwo ciekawostek na temat tego zimnego kontynentu. I jak na prawdziwą konferencję naukową przystało, nie zabrakło pytań, dyskusji, wspaniałych materiałów, plakatów, fotografii oraz owacji na stojąco po wystąpieniach Naszych Uczonych! A pomyśleć, że wszystko zaczęło się od lektury „Zaczarowana Zagroda”…I tak począwszy od lekcji języka polskiego, uczniowie 2A odbyli lekcje geografii, przyrody, ale przede wszystkim ogromną lekcję prezentowania wiedzy i wystąpień publicznych.