Aktualnie

16.05.2018

Nasz zespół teatralny na I Milanowskim Festiwalu Teatralnym

Z radością dzielimy się wiadomością, że 22 kwietnia br. nasza szkolna grupa teatralna „Scena na Warszawskiej” wzięła udział w I Milanowskim Festiwalu Teatralnym. Spektakle oceniało profesjonalne jury w składzie Joanna Krukowska - pedagog teatru w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie, Iwona Dornarowicz – wieloletni i zasłużony instruktor teatralny oraz Marek Żerański - aktor i pedagog. Festiwal nie był konkursem, miał charakter przeglądu.

Nasza grupa wystawiła autorski spektakl inspirowany baśnią H. Ch. Andersena w reżyserii Joanny Citlak pt. „Królowa Śniegu”. Spektakl został zauważony i doceniony. Zwrócono uwagę na jego wartościowy przekaz, zapadające w pamięci sceny oraz autentyczność i naturalność dzieci na scenie. Piękną recenzją były też łzy wzruszenia, jakie można było dostrzec u jurorów oraz pozostałych widzów. 

I Milanowski Festiwal Teatralny uważamy za bardzo udane wydarzenie. Dla dzieci przygotowano liczne warsztaty, w tym niezapomniane warsztaty teatralne z Markiem Żerańskim, miejsca twórczej aktywności czy wyśmienity spektakl „O hienie Loli” w wykonaniu grupy opowiadaczy „Opowieści z walizki”. Organizatorzy zaopiekowali się też uczestnikami oferując im ciepły posiłek obiadowy i przekąski w kawiarence festiwalowej.

Na koniec warto nadmienić, iż pomimo tego, że festiwal nie miał charakter konkursu, jednak postanowiono przyznać nagrodę Joannie Citlak oraz współpracującej z nią Sylwii Bocian, jako najlepszym instruktorom festiwalu.

Copyright © 2012 Prywatna Szkoła Podstawowa w Milanówku