31.03.2018

Nasz uczeń klasy VII – Adam Flak laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności

Adam Flak, uczeń klasy VII, sięgnął podium podczas tegorocznej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination. Adam wraz ze swoją drużyną  podczas 2 dni olimpijskich zmagań we Wrocławiu prezentował przed gronem ekspertów swoje umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów z zakresu matematyki, informatyki i inżynierii, oraz teatru i improwizacji. Zadaniem drużyny  było samodzielne zbadanie tajników koncepcji naukowych wykorzystywanych w działaniu atrakcji parków rozrywek. Wykorzystanie wiedzy o energii kinetycznej, znajomość programowania, oraz wiedzy z zakresu elektroniki połączona z w efektowną  prezentacją teatralną przyniosła drużynie Adama II miejsce na podium. W Olimpiadzie w tym roku brało udział ponad 2000 uczniów z całego świata, w tym Polski, Chin, Ukrainy, Turcji, Meksyku i Grecji. Adam – gratulacje!