Aktualnie

10.12.2019

Magia Jasełek

6 grudnia w milanowskim liceum przy ulicy Piasta odbyły się nasze szkolne Jasełka. Przygotowania do tego dnia trwały bardzo długo. Grupa teatralna pod okiem pani Mili i pani Basi przygotowała współczesną wersję najbardziej tajemniczej historii świata, jaką było przyjście na świat Chrystusa.

Przedstawienie było głównym punktem uroczystości, którą poprzedziło przemówienie pani Dyrektor, odczytanie fragmentu „Biblii” o narodzeniu Pańskim, ciepłe słowa i życzenia księdza proboszcza pobliskiej parafii oraz wystąpienie przedstawicieli Szlachetnej Paczki, w której organizację włączyła się także nasza szkoła.

Pokazy na scenie rozpoczęły tańce uczennic klasy 5 s z flagami. Czarne stroje artystek pięknie kontrastowały z żywymi kolorami flag. Całość wieńczyła świetnie dobrana muzyka.

Sztuka teatralna wzbudziła wiele emocji, pojawiły się kwestie wypowiadane przez aktorów także w języku angielskim i hiszpańskim. Dekoracje sceniczne oraz stroje aktorów wprowadziły widzów w świąteczny klimat.

Szkolne Jasełka to także wielki kiermasz ozdób świątecznych wykonywanych wiele tygodni wcześniej przez uczniów naszej szkoły na lekcjach plastyki, techniki, a także przez dzieci z klas I-III na zajęciach z wychowawcą. Jak przystało na prawdziwy kiermasz, można było kupić na nim wszystko: ręcznie robione kartki świąteczne, bombki, stajenki z piernika, chatki, świece czy pachnące choinki. W tle przygrywały ludowe instrumenty i słychać było głosy małych kolędników.

Nad przebiegiem uroczystości czuwali licznie zgromadzeni Rodzice i Nauczyciele.

Celem Jasełek jest nie tylko wspólne spotkanie i kolędowanie, to także czas wspierania tych, którzy bardzo tego potrzebują, szczególnie w okresie świąt. W tym roku dzięki hojności naszych szkolnych Rodziców, udało się wspomóc bardzo potrzebującą rodzinę z Milanówka.

Ten szkolno - świąteczny akcent wprowadził do naszych serc magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, na które wszyscy czekamy z utęsknieniem.

Dorota Montwiłło, nauczyciel jęz. polskiego

Copyright © 2012 Prywatna Szkoła Podstawowa w Milanówku