Aktualnie

08.10.2018

JESIEŃ NA SPORTOWO

Społeczność szkoły budują uczniowie, nauczyciele i rodzice. Kilka razy w roku właśnie w takim składzie spotykamy się i wspólnie spędzamy czas.

Jesienny festyn rodzinny przeżywamy na sportowo. Już po raz trzeci wszyscy przyjeżdżają do szkoły na rowerach i pod opieką Milanowskiej Sekcji Rowerowej i Policji ruszamy na dwugodzinną trasę rowerową. Duzi i mali, mamy, dzieci, nauczyciele , tatusiowie, dyrektor szkoły, razem  pokonujemy trasę ok. 10 km. Tym razem pojechaliśmy do północnej części naszego miasta. Jest to naprawdę duże przedsięwzięcie, gdy w szpalerze jedzie ponad stu rowerzystów!

Druga część festynu odbywała się już w szkole. Najpierw zrobiliśmy wspólne zdjęcie wieńczące rowerową część spotkania.

Kolejną ważną częścią był mecz w unifokeja. Drużyny szparagów i rzodkiewek, w składzie: mamy i tatusiowie z naszej szkoły, skandowani i zachęcani do ostrej walki, rozegrali zaciętą walkę na boisku szkolnym. Inną atrakcją był pilates i trening funkcjonalny poprowadzony przez trenerów z Klubu Grafit. Wśród propozycji organizatorów festynu były stoiska plastyczne, zabawa z chustą klanza i  stoisko przedszkolaków.

  

    

  

Tradycją naszych szkolnych spotkań są stoiska kulinarne organizowane przez rodziców i nauczycieli. Jak zawsze ustawiała się kolejka do grilla, szybko znikały ciasta i sałatki zgłoszone przez rodziców do konkursu na najlepszą sałatkę i ciasto z jabłkami.

  

Przede wszystkim jednak szkolne festyny to okazja do rozmów, do zacieśniania więzi klasowych, do przyjrzenia się, jak nasze dziecko funkcjonuje w grupie rówieśników, jednym słowem do budowania społeczności szkolnej.

Copyright © 2012 Prywatna Szkoła Podstawowa w Milanówku