08.06.2017

Dzień Rodziny - Podróż do Talentowa

W ostatnią słoneczną, gorącą sobotę maja 2017 roku cała społeczność szkolna wyruszyła w „Podróż do Talentowa”. W drodze do licznych stacji pokazali lub odkrywali swoje talenty rodzice, dzieci, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Nie sposób było we wszystkich stacjach wziąć udział. Wyróżniały się stacje: techniczno-plastyczna, sportowa, naukowo-przyrodnicza, lingwistyczna. Można było zatrzymać się na stacji ceramicznej, origami, rozwiązać kalambury oraz łamigłówki matematyczne, a także zagrać w szachy. Wyjątkową popularnością cieszyła się Fotobudka, gdzie po trudach naukowych korzystano z relaksu i wykonania sobie śmiesznych zdjęć. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się występy uczniów i niektórych nauczycieli oraz tańce przedszkolaków.

Zaangażowaliśmy się w pomoc dla dzieci niewidomych z Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi z Lasek. Dlatego też podczas festynu prezentowane były dotykowe książki wykonane przez naszych uczniów, można było zobaczyć maszyny brajlowskie i inne urządzenia służące niewidomym. Zorganizowaliśmy też zbiórkę pieniędzy na testery kolorów oraz na urządzenia do pomiaru poziomu wody.

Laureaci konkursów: szachowego i znajomości języka hiszpańskiego otrzymali dyplomy i nagrody.

W przerwach między zabawami wiele osób korzystało z mierzenia ciśnienia tętniczego krwi oraz sprawdzenia dokładnego mycia rąk.

Posilaliśmy się „małym co nie co” ze wspólnego stołu. Przygotowane przez rodziców potrawy stanowiły również prezentację talentów kulinarnych. Szkoła zapewniła jak zawsze pyszne „pieczenie” z grilla oraz popcorn.

Cieszymy się z dużego zaangażowania dzieci, rodziców i nauczycieli, pracowników szkoły– nasze dużej Rodziny - w przygotowanie i prowadzenie festynu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych przedsięwzięciach w przyszłym roku szkolnym.