Aktualnie

09.06.2018

Dzień Mamy i Taty

           „Rodzina, rodzina, rodzina, ach rodzina…”- śpiewał Kabaret Starszych Panów o tym, jak jest ważna. I choć może brzmieć to jak frazes, to niezaprzeczalnie rodzina to nasz największy skarb.

           Szkoła oprócz wykształcenia dzieci ma kilka innych zadań. Jednym z nich jest wsparcie rodziny w kształtowaniu młodego człowieka. Wiemy, jak trudne i odpowiedzialne jest to zadanie! Bez gruntu, który przygotowuje dla nas Rodzina, 365 dni w roku, nasze wysiłki spełzłyby na niczym. Jak mało kto doceniamy więc, podziwiamy i dziękujemy!

             Mówi się, że „nie słowa, lecz czyny…”, więc w myśl tej zasady postanowiliśmy podziękować, organizując w ostatnią sobotę maja Piknik Rodzinny. Dzień nie był przypadkowy- 26 maja, Dzień Matki. Świętowaliśmy go wspólnie- cała społeczność szkoły: dzieci, rodzice, babcie, ciocie i wujkowie, nie zapominając, że Rodzina to nie tylko mama. A atrakcji było co niemiara!

            Mimo że pogoda spłatała nam figla, atmosfera tego dnia była u nas bardzo ciepła! Pod parasolem czekał grill, a w budynku szkoły kawiarenka z napojami i słodkościami.  Było pysznie, ale był to tylko dodatek do tego, co dla swoich Rodzin przygotowały nasze Dzieciaki!

            Scenę opanowali mali artyści, ci z podstawówki i ci z przedszkola. Rozpoczęliśmy bardzo muzycznie. Były utwory śpiewane, solo i w zespole, grane na fortepianie, gitarze i ukulele. Muzykom, grającym na ukulele zostały, wręczone nagrody ufundowane przez szkołę, w ramach konkursu.

            Pomimo wciąż lekko deszczowej aury scena przeniosła się na zewnątrz, by mogli zaprezentować się tancerze. Było na co popatrzeć! Umiejętności naszych dzieciaków i świetna choreografia robiły wrażenie. Nasze przedszkolaki również bez skrępowania pokazały swój układ, zapraszając na koniec do wspólnej zabawy rodziców i nauczycieli. I choć nie tak dobrze przygotowani jak nasi najmłodsi, daliśmy radę i odtańczyliśmy wspólnie taniec.                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Oprócz wokalistów, muzyków i tancerzy mamy również w swoich szeregach         utalentowanych aktorów! Nie mogło więc zabraknąć występu kółka teatralnego. „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu  uczniów było niebywałą ucztą! Kunszt aktorski, pięknie przygotowane stroje i scenariusz, który opierał się na grze słowem- to wszystko sprawiło, że publiczność żegnała aktorów owacją na stojąco.

           Choć w kalendarzu tego dnia Dzień Matki, nie zapomnieliśmy o naszych kochanych Tatusiach. Odbył się konkurs dla ojców, który wyłonił mistrzów ortografii. Dyktando, jak za starych szkolnych czasów, było nie lada wyzwaniem.

           Nie tylko artystyczne dusze drzemią w naszych uczniach. Mamy też zapalonych sportowców. Efektowny pokaz judo przyciągnął ogromną widownię, która po  brzegi wypełniła salę gimnastyczną.

          Wszyscy uczestnicy pikniku przez cały czas mogli korzystać z przygotowanych w salach naszej szkoły stoisk. Było w czym wybierać! „Studio mody”, stoisko plastyczno- techniczne, „mini kino”, ceramika czy stoisko portretowe to tylko część z przygotowanych atrakcji. Jedną z nich, która „wychodziła” poza teren naszej szkoły była gra terenowa o Milanówku. Gra, którą przedłużyliśmy, by zachęcić do wspólnego rodzinnego spaceru z mapkami w ręku i rozwiązania zagadek w nieco przyjemniejszej aurze.

             Na scenie mogliśmy zobaczyć jeszcze finalistów konkursu piosenki o mamie, jedną solistkę oraz dwa zespoły, w tym jeden męski (brawo chłopaki!), a na zakończenie posłuchać specjalnie przygotowanych na tę okazję piosenek w wykonaniu klas I oraz II i III, po wykonaniu których dzieciaki wręczyły swoim mamom przygotowane własnoręcznie upominki.

           Łzy wzruszenia i uściski były pięknym zwieńczeniem tego wypełnionego atrakcjami dnia! Nikt nie miał wątpliwości, co wspólnie świętowaliśmy w Milanowskiej Prywatnej Szkole Podstawowej. Tak hucznie tylko raz w roku, ale codziennie w naszej szkolnej rzeczywistości pamiętamy i podkreślamy, jak ogromną wartością jest Rodzina.

Relację fotograficzną z tego Rodzinnego Festynu mozna znalęźć w galerii zdjęć.

Copyright © 2012 Prywatna Szkoła Podstawowa w Milanówku